Mesto Hlohovec

place.svg Trnavský kraj

Zamestnanci Mestského úradu v Hlohovci aj tento rok podporia:

1) deti z DSS Pastuchov, ktorým splnia vianočné želanie a deti si tak pod vianočným stromčekom nájdu svoj vysnívaný darček

2) klientky a ich deti zo zariadenia núdzového bývania, a to zbierkou trvanlivých potravín a stravných lístkov

3) klientov DC Čas pre rodinu, OZ Podarujme radosť a ZpS Harmonia, knihami a časopismi pre aktívne trávenie ich voľného času

Zobraziť viac

Mestská časť Bratislava-Staré Mesto

place.svg Bratislavský kraj

Mestská časť Bratislava-Staré Mesto zorganizuje v dňoch 14.11.-29.11.2022 medzi zamestnancami zbierku trvanlivých potravín a hygienických potrieb. Zbierka bude venovaná Sociálnej výdajni v Starom meste pre ľudí v núdzi a nízkopríjmových obyvateľov a rodiny. Mestská časť podporuje dobrovoľnícke aktivity zamestnancov, preto dňa 29.11.2022 zorganizuje oddelenie inklúzie a sociálnych vecí súťažno-zábavný program v zariadení sociálnych služieb pre mládež a dospelých s mentálnym a telesným znevýhodnením. Súčasťou programu bude aj diskotéka, tombola a príde aj Mikuláš.

Zobraziť viac

Na Deň sv. Mikuláša si všetky deti čistia čižmičky a zvedavo čakajú, čo im Mikuláš prinesie. V Prešove bude aj tento rok Mikuláš rozdávať dobro a sladké prekvapenia.

V súčasnej situácii sa mnoho rodičov trápi nad tým, ako pre zlú finančnú situáciu potešiť svoje deti. Mesto Prešov sa preto opäť zapája do kampane #GivingTuesday a na Deň sv. Mikuláša opäť vyčarí úsmev na tvárach detí i rodičov.

Prešovčania môžu tento rok v rámci zbierky #GivingTuesday venovať teplé čiapky, rukavice, šály, ktoré zahrejú ľudí v núdzi a tiež sladkosti. Všetky vyzbierané veci a sladkosti budú rozdelené tak, aby potešili dospelých aj deti, ktorých rodičia sú v ťažkej finančnej situácii. Vyzbierané čiapky, šály, rukavice a sladkosti však potešia a pomôžu aj hendikepovaným ľuďom, dospelým a seniorom.

Zimné čiapky, rukavice, šály alebo sladkosti je možné doručiť do konca novembra do kancelárie prvého kontaktu (Jarková ul. 26) alebo kancelárie sociálneho poradenstva (Jarková ul. 24) na MsÚ v Prešove v čase úradných hodín.

Ak máte chuť pomôcť, neváhajte a staňte sa na chvíľku Mikulášom aj vy.

Zobraziť viac

Mesto Spišská Belá

place.svg Prešovský kraj

Mesto Spišská Belá sa aj tento rok do #Giving Tuesday zapojí spolu s viacerými iniciatívami z mesta. Znovu sa svojou aktivitou zapojí aj samotný Mestský úrad, ale aj školy a ďalšie neziskové organizácie.

  • Zamestnanci mestského úradu vyzbierajú stravné lístky a financie a nakúpia za nich potraviny, ktorými potešia ľudí v núdzi
  • Obidve základné školy (ZŠ J.M. Petzvala, M.R. Štefánika) vyzbierajú trvanlivé potraviny a potešia nimi rodiny z nášho mesta
  • Základná umelecká škola Ladislava Mednyánszkeho pripraví pre seniorov zo Zariadenia opatrovateľských služieb vianočný koncert v podaní žiakov hudobného a literárno-dramatického odboru a tiež ich poteší vianočnými pozdravmi z tvorby žiakov výtvarného odboru
  • Špeciálna základná škola darčekmi od žiakov taktiež poteší seniorov v ZOS Strážky
  • Materské centrum Hernička pripraví zbierku hračiek a kníh pre traumatologické oddelenie nemocnice Poprad a už po niekoľkýkrát pripraví aktivitu Poteš svojho seniora
  • Dobrovoľníci z Face Clubu a Expression o.z. pomôžu útulkom v okolí, a to buď materiálnou zbierkou alebo priamou pomocou na mieste. Dobrovoľníčky, ktoré navštevujú základné školy svojim spolužiakom na škole vybraným spôsobom spríjemnia deň. Taktiež vybranou aktivitou potešia niektorú z komunít v meste (znevýhodnené deti, seniori či iné…).


Veríme, že aj tento rok bude #Giving Tuesday v našom meste srdečný.


Zobraziť viac

Mesto Spišská Nová Ves

place.svg Košický kraj

V utorok 29. novembra 2022 vyhlasujeme zbierku INGREDIENCIÍ na pečenie Vianočnej Hviezdy, ktorou obdarujeme každého prijímateľa v sociálnych službách v meste Spišská Nová Ves na Vianoce. Potrebujeme: hladkú múku, cukor (práškový a vanilkový), prášok do pečiva a stužený tuk (hera palmarín), ktoré môžu v tento deň darovania 29.11.2022 darcovia s dobrým srdcom priniesť na Mestský úrad, Štefánikovo nám. č. 1, do kancelárie č. 101, 102, 103 v čase od 7.00 do 17.00 hod. a zapojiť sa tak do Vianočného projektu v našom meste s názvom Vianočná Hviezda.

V decembri budú naši dobrovoľníci piecť 400 kusov Vianočných Hviezd, sú to ozdoby z lineckého cesta, ktoré rozvoňajú izbu sociálnych služieb a prinesú pokojnú vianočnú atmosféru.

Zobraziť viac

Mesto Michalovce

place.svg Košický kraj

Zamestnanci Mesta Michalovce usporiadajú finančnú zbierku pre jednorodičovské rodiny, ktoré sú klientami Neziskovej organizácie "Jeden rodič". Cieľom je vyzbierať 300 €, ktoré sa použijú na nákup vstupeniek na detské filmové predstavenia pre deti cieľovej skupiny.

Zobraziť viac

Biely Kostol

place.svg Trnavský kraj

Obec Biely Kostol v spolupráci s komisiou pre sociálne veci a vzdelávanie oslávi deň dobra viacerými aktivitami - zriadi knižnicu v našej novej škole, zabezpečí odrážadlá pre deti v škôlke. Nosnou cieľovou skupinou na „štedrosť“ sú naše najzraniteľnejšie skupiny, a to naše seniorky a seniorov, ktorých potešíme „krabičkou radosti“ a sociálne a zdravotne znevýhodnené deti, ktoré obdaruje Mikuláš.

Zobraziť viac

Novinky

Nezmeškajte už žiadne tipy a triky a dostávajte novinky zo sveta darovania!
Newsletter posielame raz, maximálne dvakrát mesačne.

Prihlásiť sa
close.svg