Prešov

place.svg Prešovský kraj

Máte chuť darovať čiapku, rukavice, šál alebo potraviny a zohriať trošku tých, ktorí to potrebujú? Na Mestskom úrade v Prešove uvítame Vašu pomoc pre deti i dospelých a rozdelíme ich tak, aby sme potešili malých, ktorých rodičia si to nemôžu dovoliť, fyzicky i mentálne postihnutých, ale aj dospelých a seniorov, ktorí sa darčeku i potravinám veľmi potešia.

Už niekoľko rokov organizujeme pred vianočnými sviatkami zbierku, ktorou chceme prispieť tým, ktorí našu pomoc potrebujú.

Ak máš chuť, neváhaj a Tvoju pomoc uvítame a 06.12.2021 sa Mikulášom stane na chvíľku každý z nás.

Zobraziť viac

Trnava

place.svg Trnavský kraj

Mesto Trnava sa zapája do iniciatívy Nadácie Pontis a pri príležitosti Dňa darovania (Giving Tuesday) 30. novembra 2021 v snahe pomôcť klientom nízkoprahového denného centra v Trnave a vyhlasuje verejnú zbierku zimných búnd, svetrov, zateplených nohavíc, topánok, čiapok, rukavíc a šálov, prikrývok a diek, spodného prádla a malých termosiek.

Zbierka bude prebiehať na Mestskom úrade v Trnave na Trhovej ulici a v Nízkoprahovom dennom centre na Saleziánskej ulici od 15. novembra do 5. decembra 2021.

Vyzbierané veci poputujú klientom Trnavskej Arcidiecéznej Charity.

Zobraziť viac

Pezinok

place.svg Bratislavský kraj

Naši zamestnanci a dobrovoľníci pravidelne pripravujú zbierky potravín a šatstva pre rodiny z rizikových skupín. Pri príležitosti oživenia projektu "CESTY VZÁJOMNOSTI" sa sústreďujú aj na aktivity smerujúce k integrácii našich cieľových skupín - seniorov v zariadeniach aj mimo nich, jednorodičovské rodiny či rodiny zo sociálne zvýhodneného prostredia, ľudí bez domova, ale aj ľudí, ktorí prišli náhle o svojich blízkych v tomto období pretrvávajúcej pandémie. V meste Pezinok sa angažuje niekoľko mimovládnych organizácií a občianskych aktivistov, s ktorými má mesto vybudovanú dobrú spoluprácu. Ide o komunitu, ktorá si vzájomné pomáha. Pri vypuknutí pandémie Mesto Pezinok prišlo ako jedno z prvých miest so šitím rúšok v zriadenej dielničke. Zmobilizovalo dobrovoľníkov pri ich roznášaní a distribuovaní tým najcitlivejším. Vieme, že atmosféra mesta je veľmi závislá od toho, ako to funguje v jednotlivých komunitách, a preto podpora a komunikácia musia prebiehať na všetkých úrovniach bez rozdielu. Spájanie komunity je cieľom a jedným z pracovných nástrojov v našom meste.

Práve z tohto dôvodu sme sa rozhodli prepojiť skupinu ľudí, ktorí by radi vyčarili úsmev na tvári s tými, ktorí si myslia, že už na radosť nie je dôvod. Chceme im ukázať, že dobrí ľudia stále existujú a že im záleží aj na tých, ktorí práve prežívajú ťažké momenty svojho života.

Našim cieľom je pomôcť týmto ľuďom materiálnou zbierkou – potešia ich trvanlivé potraviny, hygienické potreby, pracie prášky, deky a spacáky.

Zbierka bude prebiehať od 19.11.2021 do 6.12.2021 na Mestskom úrade v Pezinku.

Zobraziť viac

Bratislava-Staré Mesto

place.svg Bratislavský kraj

Do Giving Tuesday sa naša mestská časť zapája už tretí krát. Tento rok plánujeme pomôcť Centru pre deti a rodiny Bratislava - Röntgenova a to zbierkou hygienických potrieb, drogérie, plienok, posteľných obliečok a plachiet, uterákov a športových potrieb. Do zbierky zapojíme všetkých zamestnancov Miestneho úradu mestskej časti Bratislava-Staré Mesto a veríme, že vyzbierané veci potešia deti aj personál centra. Pomôcť tým, ktorí to potrebujú a konať dobro nielen v tento deň, je našou povinnosťou, ale aj možnosťou a motiváciou byť lepšími ľuďmi.

Zobraziť viac

Miestny úrad Bratislava - Ružinov

place.svg Bratislavský kraj

Do #GivingTuesday sa zapája aj Miestny úrad Bratislava – Ružinov

Každý deň riešime problémy, s ktorými sa na úrad a našich zamestnancov obracajú obyvatelia Ružinova. Mnohí pritom upozorňujú aj na otázku bezdomovectva. Vážime si preto služby všetkých zariadení vrátane nocľahárne sv. Vincenta de Paul na Ivánskej ceste v Bratislave, ktorá počas zimy poskytuje nocľah vyše 200 ľuďom bez strechy nad hlavou. Okrem toho však poskytuje aj stravu, hygienu, sociálne poradenstvo aj šatstvo. Zabezpečiť všetky tieto služby je však mimoriadne časovo aj finančne náročné.

Na Miestnom úrade v Ružinove preto v rámci podujatia #GivingTuesday radi v tento deň skupinovo pomôžeme. Preto organizujeme 30. 11. 2021 zbierku, do ktorej sa môžu zapojiť všetci zamestnanci a priniesť deky a teplé oblečenie, ktoré odovzdáme práve nocľahárni sv. Vincenta de Paul. Tá zároveň vyzýva aj ostatných ľudí, ktorí majú možnosť, aby prispeli a priniesli veci priamo k nim na vyššie spomínanú adresu.

Aj takou - pre mnohých ľudí – maličkosťou radi vytvoríme kúsok „teplého domova“ pre ľudí, ktorí ten svoj skutočný domov nemajú.

Zobraziť viac

Spišská Belá

place.svg Prešovský kraj

Mesto Spišská Belá sa do iniciatívy GivingTuesday zapája už po druhýkrát. Tentoraz sme sa rozhodli zapojiť ako veľká mestská iniciatíva zložená z viacerých menších darovacích aktivít.

Zamestnanci mesta Spišská Belá vyzbierajú stravné lístky, nakúpia za nich trvanlivé potraviny, prípadne iné vitamínové doplnky a obdarujú ľudí v núdzi.

Základná škola M. R. Štefánika so svojimi žiakmi vyzbiera trvanlivé potraviny a hračky, ktoré taktiež daruje rodinám s deťmi, ktoré to potrebujú.

Základná škola J. M. Petzvala so svojimi žiakmi bude pracovať na dobrých skutkoch pre žiakov (pozitívne odkazy, povzbudenia a ďalšie), dobrých skutkoch pre životné prostredie (upratovanie a zber odpadov), dobrých skutkoch pre komunitu (zber plastových vrchnákov, trvanlivých potravín) a aktivitu ukončia rozhlasovou reláciou s názvom Daruj úsmev.

Materské centrum Hernička zorganizuje zbierku pre mamičky a detičky do 3 rokov (oblečenie, vitamíny, potraviny...). Pripravia aktivitu Deti s Ježiškom píšu seniorom a Vianočné okienko s vianočným prianím pre seniorov, prípadne pre iných občanov mesta.

Občianske združenie Expression o.z. s dobrovoľníkmi Face Clubu sa poďakuje vybraným skupinám ľudí v meste za ich prácu počas pandémie.

Zobraziť viac

Michalovce

place.svg Košický kraj

Mesto Michalovce sa do sviatku Giving Tuesday zapája po tretíkrát. V tomto roku týmito aktivitami:

  • Zamestnanci mesta Michalovce splnia vianočné želania deťom z Centra pre deti a rodinu v Michalovciach. Stanovili si cieľ splniť 40 vianočných prianí pre deti v krízovej životnej situácii, ktoré sú klientmi Centra a v náhradnom rodinnom prostredí trávia časť svojho detstva. Akcia sa začne symbolicky dňom 30. novembra 2021, na GivingTuesday, a bude trvať do 17. decembra 2021. Splnené priania vo forme vianočných balíčkov budú odovzdané do sociálneho zariadenia dňa 21. decembra 2021.
  • Pre obyvateľov a návštevníkov mesta Michalovce, ktorí využívajú služby mestskej hromadnej dopravy, bude táto doprava dňa 30. novembra 2021 zdarma.
Zobraziť viac

Mesto Hlohovec

place.svg Trnavský kraj

Zamestnanci Mestského úradu, Bytového hospodárstva, s .r. o. a Mestského kultúrneho centra v Hlohovci si na Giving Tuesday opäť pripravili súbor aktivít, ktorými by radi podporili a pomohli najviac ohrozeným skupinám občanov:

- Pre deti z DSS Pastuchov už tradične kúpia pod vianočný stromček darček a splnia im tak ich vianočné želanie

- Pre klientky a ich deti zo zariadenia núdzového bývania Esther usporiadajú zbierku trvanlivých potravín a stravných lístkov

- Pre klientov DC Čas pre rodinu, OZ Podarujme radosť a ZpS Harmonia zozbierajú rôzne knihy a časopisy, ktoré pomôžu deťom i dospelým aktívne stráviť svoj voľný čas

Zobraziť viac

Mesto Spišská Nová Ves

place.svg Košický kraj

Mesto Spišská Nová Ves sa zapája do iniciatívy Nadácie Pontis a pri príležitosti Dňa darovania (Giving Tuesday) 30. novembra 2021 a 1.decembra 2021 v snahe pomôcť rodinám v núdzi vyhlasuje verejnú zbierku trvanlivých potravín a hygienických potrieb pre dospelých a pre deti, tiež hygienických potrieb pre bábätká v rodinách, ktoré sa ocitli v núdzi.

Zbierka bude prebiehať na základných a materských školách v meste a na mestskom úrade.

Darcovia môžu priniesť tiež deky, uteráky, mäkké látky na zahriatie psíkov počas zimných mesiacov v mestskom útulku.

Zobraziť viac

Novinky

Nezmeškajte už žiadne tipy a triky a dostávajte novinky zo sveta darovania!
Newsletter posielame raz, maximálne dvakrát mesačne.

Prihlásiť sa
close.svg