Pre mestá a obce

Vedeli ste, že až 52 % ľudí sa zapája do #GivingTuesday, pretože chce byť súčasťou širšej komunity? Práve mestá, mestské časti či obce majú obrovskú silu vytvárať lokálne spoločenstvá založené na princípoch pomoci, darovania a štedrosti. Zapojte sa do iniciatívy #GivingTuesday aj vy a podporíte štedrosť u vašich obyvateľov, pomôžete miestnym a rozšírite vlnu dobra vo vašej samospráve.

Ako sa zapojiť

Zrealizujte vo vašom meste či obci vlastnú aktivitu, vďaka ktorej pomôžete tým, ktorí to potrebujú. Inšpirujte sa reálnymi príkladmi a tipmi z miest, ktoré sa každoročne zapájajú do medzinárodného hnutia #GivingTuesday a rozvíjajú tak kultúru darcovstva medzi svojimi zamestnancami aj obyvateľmi.

Inšpirácie zo Slovenska Tipy na úspešnú aktivitu

Pozrite si záznam webinára, ktorý sme celý venovali téme, ako šíriť dobro vo vašom meste či obci.

Pridajte sa k nám aj oficiálne

Počas #GivingTuesday ukážte, že aj vaša samospráva vie podať pomocnú ruku tam, kde je to potrebné. Dajte nám vedieť, čo chystáte, zaregistrujte sa a staňte sa oficiálne súčasťou vlny dobra, ktorá sa bude šíriť Slovenskom.

Zapojiť svoje mesto / obec do #GivingTuesday Vďaka registrácii sa vaša organizácia zobrazí na našej webstránke, kde si o nej môžu prečítať tisíce ľudí ochotných pomôcť.

Zapojené mestá a obce Po kliknutí sa vám zobrazí zoznam samospráv, ktoré sa zapojili do #GivingTuesday, s opisom aktivít, ktoré chystajú.

Prečo sa zapojiť

 1. Prepojíte firmy, organizácie, školy a relevantných partnerov v meste. Aj malé dary môžu vo finále viesť k dlhodobej spolupráci.
 2. Podporíte kultúru darovania vo vašom meste či obci.
 3. „Mysli globálne a konaj lokálne.“ Ľudia chcú darovaním zmeniť svet okolo seba. Kampaňou im zdôrazníte, že sa zapájajú do medzinárodného hnutia, pričom k pozitívnej zmene môžu prispieť vo svojom okolí.
 4. Stanete sa súčasťou slovenskej kampane na #GivingTuesday a pozitívnym príkladom pre iné mestá a obce.

Povedali o #GivingTuesday

Všetkými desiatimi odporúčame mestám zapojiť sa do #GivingTuesday. Nielen kvôli novým skúsenostiam, ale najmä kvôli príležitosti ponúknuť ďalšiu pomoc tým, ktorí sa ocitli v núdzi a zároveň občanom dopriať pocit prospešnosti a užitočnosti tým, že podajú pomocnú ruku tam, kde je to potrebné a vítané.
Veronika Bániková, Mestský úrad Liptovský Mikuláš

Podobné akcie sú veľmi inšpirujúce, najmä keď vidíme tú ochotu pomáhať. Mamičky ešte s bábätkom v nosiči, ktoré darujú kopec pekného oblečenia deťom v detskom domove, pán, ktorý daroval svoj akordeón pre rómske deti v komunitnom centre, či to množstvo dôchodcov, ktorí sami žijú z mála, no neštítia sa spraviť nákup potravín a priniesť ho aj spolu s domácimi zaváraninami, aby tak pomohli tým, ktorí sú na tom horšie.
Júlia Jančurová, Mestský úrad Spišská Nová Ves

NA STIAHNUTIE

Všetky grafické podklady nájdete na samostatnej podstránke.

Potrebujete pomoc? Kontaktujte nás

Novinky

Nezmeškajte už žiadne tipy a triky a dostávajte novinky zo sveta darovania!
Newsletter posielame raz, maximálne dvakrát mesačne.

Prihlásiť sa
Zatvoriť okno

STAŤ SA PODPOROVATEĽOM
Pre obce

  NÁZOV MESTA ALEBO OBCE *

  MENO KONTAKTNEJ OSOBY * ?Kontaktná osoba je veľmi dôležitá. Bude od nás dostávať pravidelné rady, ako čo najlepšie uchopiť vašu kampaň na #GivingTuesday. Keďže počas #GivingTuesday vám firmy aj ľudia môžu pomôcť aj materiálnymi darmi či svojim časom, pridali sme do vašej prezentácie aj možnosť priamo kontaktovať organizáciu. Všetky tieto emaily budú chodiť na zadaný email kontaktnej osoby.

  KRAJ *

  EMAIL KONTAKTNEJ OSOBY *

  OBRÁZOK KAMPANE / LOGO * ?Nahrajte vizuál kampane alebo fotku z vašej organizácie, ktorá vystihuje vašu činnosť vo formáte JPEG, PNG alebo GIF. Ideálny formát 16:9 na šírku, menšiu veľkosť ako 5 MB.

  TEL. ČÍSLO KONTAKTNEJ OSOBY *

  WEBOVÁ STRÁNKA

  POPÍŠTE, ČO PLÁNUJETE ORGANIZOVAŤ NA #GIVINGTUESDAY *

  Váš text bude uverejnený na tomto webe.
  0 znakov z 1500

  AKO STE SA O #GIVINGTUESDAY DOZVEDELI?

  Vaše osobné údaje nezverejňujeme. V Nadácii Pontis ich budeme uchovávať po dobu 2 rokov. Poslúžia nám na zasielanie noviniek, tipov a materiálov, ktoré vám pomôžu s kampaňou na #GivingTuesday. Svoj súhlas môžete kedykoľvek odvolať na givingtuesday@nadaciapontis.sk. Viac o ochrane súkromia tu.

  close.svg