Pre firmy a obce

Do #GivingTuesday sa zapájajú tisícky firiem na celom svete – živnostníci, rodinné firmy aj celosvetové korporácie. Je dňom, kedy sa môžete postarať o vaše okolie, prezentovať vaše hodnoty, ukázať, že nie ste ľahostajní voči potrebám iných a podporiť tak pocit spolupatričnosti medzi zamestnancami.

Ako sa zapojiť

Ste dobrá firma, ktorá pomáha? Záleží vám na Slovensku a radi by ste to ukázali? Hľadáte nové spôsoby ako zapojiť svojich zamestnancov do filantropických aktivít? #GivingTuesday je to práve pre vás. Pozrite sa, ako sa zapájajú firmy tento rok, alebo sa inšpirujte úspešnými príkladmi z minulého roka, vytvorte si vlastnú aktivitu alebo podporte niektorú z registrovaných organizácií. Nižšie nájdete niekoľko tipov, ako sa so svojou firmou zapojiť a zoznam organizácií, ktorým by sa zišla práve vaša pomoc.

Prečo sa zapojiť

1
Stanete sa súčasťou globálneho hnutia – pridajte sa k desiatkam firiem na Slovensku a tisíckam firiem po celom svete.
2
Ukážete zodpovedné podnikanie v praxi#GivingTuesday vám pomôže ukázať hodnoty vašej spoločnosti zákazníkom aj verejnosti.
3
Ukážete zamestnancom, že nebyť ľahostajný je dôležité – povzbudíte vašich zamestnancov k tomu, aby si viac všímali svoje okolie. Počas #GivingTuesday ich môžete efektívne zapojiť do svojich aktivít, dať im možnosť byť súčasťou riešenia a spoločne tvoriť krajší svet.
4
Vytvoríte pekné príbehy – skúsenosti zo Slovenska aj z iných krajín ukazujú, že o #GivingTuesday je veľký záujem médií. Počas tohto dňa vzniká množstvo pekných príbehov. Buďte pri tom!
5
Funguje to – odporúča až 93 % firiem, ktoré si #GivingTuesday už vyskúšali

Tipy ako na to

Nájdite ideálny spôsob ako pomôcť:

Podporte organizáciu/organizácie finančne alebo zorganizujte na #GivingTuesday zbierku.

Darujte viac ako len peniaze. Zdvojnásobne dary zamestnancov či zákazníkov, ktorí sa zapojili do GivingTuesday

Venujte percento z predaja v tento deň na dobročinný účel. Aj vaše výrobky a služby môžu pomáhať.

Dajte svojim zamestnancov možnosť rozhodnúť, čo chcú podporiť. Venujte im Venujte im charitatívne kupóny

Vytvorte vlastný brandovaný #GivingTuesday produkt a výťažok venujte na pomoc druhým

Venujte svoj produkt alebo službu – napríklad školské potreby pre ľudí v núdzi. Prípadne zorganizujte zbierku materiálnych darov

Umožnite svojim zamestnancom stráviť tento deň dobrovoľníckou prácou

Propagujte dobré nakupovanie inšpirujte svojich zamestnancov alebo kolegov, aby vianočné darčeky nakupovali v charitatívnom obchode (napríklad Dobrý obchod na SAShE.sk, Hendikup alebo cez Dobromat.

Darujte služby alebo svoje know how – môžete si napríklad pozvať vybranú neziskovku k sebe do firmy a pomôcť im odborným poradentstvom či zorganizovať pro bono tréning.

Venujte svoj mediálny priestor – spropagujte orgnizáciu/organizácie cez svoje sociálne siete a dajte svojim fanúšikom vedieť, ako sa môžu zpojiť.

Pomôžte šíriť posolstvo #GivingTuesday ďalej – využite sociálne siete, označte svoju prevádzku, firemné priestory, firemné autá alebo bankomaty. Skrátka zdieľajte!

So všetkým vám vieme pomôcť. Kontaktujte tím #GivingTuesday TU. Viac informácií nájdete v našich návodoch na samostatnej podstránke.

Vyberte si komu chcete pomôcť.

Bude to jedna organizácia či viacero? Máte už dlhodobú spoluprácu s dobrou slovenskou neziskovkou? Hľadáte skôr nového partnera? Na web #GivingTuesday sa registrujú aj organizácie - neziskovky, nadácie, komunitné združenia, ale aj školy či nemocnice. Nakuknite do zoznamu.

Dajte priestor svojim zamestnancom.

Zapojte do #GivingTuesday svojich zamestnancov. Dajte im možnosť rozhodnúť, komu pomôžete a ako sa s firmou zapojíte.


Ako hodnotia #GivingTuesday firmy?

"#GivingTuesday v Accenture dopadol na jednotku. Je to naozaj skvelá idea, ako otvoriť charitatívnu sezónu - podarilo sa nám zrealizovať všetko, čo sme si naplánovali, dokonca aj o čosi viac." Alena Kanabová, riaditeľka pre firemnú a spoločenskú zodpovednosť, Accenture.

"Naučilo nás to, že je ešte stále veľa ľudí, ktorí sú odkázaní na pomoc druhých. Bolo to milé pozastavenie v predvianočnom strese a okrem toho sme mohli kolegov zažiť a spoznať aj z inej strany ako len v práci." Denisa Turzová, Marketing Team Leader, Accace.

"Spoločne hľadáme hodnotové prieniky, ktoré by prehĺbili puto ku firme a jednou z takýchto iniciatív bola aj novozaložená tradícia Giving Tuesday. Reakcia zamestnancov bola úžasná." Lucia Marková, CSR manažérka, ESET.

Potrebujete pomoc? Kontaktujte nás

NA STIAHNUTIE

Všetky grafické podklady nájdete na samostatnej podstránke.

close.svg

ÚSPEŠNÉ PRÍKLADY ZO SLOVENSKA

LiberaTerra

Vydavateľstvo LiberaTerra už tretí rok motivuje žiakov k dobrým skutkom. Každá trieda, ktorá vymyslí a zrealizuje v týždni od #GivingTuesday akýkoľvek dobrý skutok, dostane od vydavateľstva zľavu na učebnice. Viac sa dočítate tu.

Curaprox

Zamestnanci firmy Curaprox navštívili nocľaháreň Depaul, kde navarili večeru pre ľudí bez domova. Okrem toho organizácii Depaul venovali finančný príspevok a materiálny dar príznačný pre CURAPROX – sto zubných kefiek. Aký bol výsledok ich pomoci v rámci #GivingTuesday sa dozviete tu.

Accace

Firma Accace zorganizovala pro bono školenie pre neziskové organizácie. Školenie bolo na tému Mzdy a personalistika v praxi - týkalo sa teda oblasti, v ktorej firma pôsobí a má v nej expertné vedomosti. Firma ak pomohla zástupcom neziskových organizácii zorientovať sa v témach, ktorým sa z časového ani finančného hľadiska nevedia do hĺbky venovať. Viac o ich kampani nájdete tu.

ESET

Zamestnanci firmy Eset dostali možnosť podporiť niektorý z 3 projektov vybraných neziskových organizácií cez portál Dobrakrajina.sk. Nadácia Eset následne každý dar zdvojnásobila. Vyzbieralo sa 4989 Eur.

KFC

Dobrovoľníci z KFC navštívili rodinné centrum Dlháčik na Dlhých Dieloch v Bratislave, kde dezinfikovali priestory a hračky. Okrem pomoci venovali mamičkám a deťom vecné dary a pripravili pre nich catering.

Accenture

Firma Accenture poskytla priestor neziskovej organizácii Teach for Slovakia, s ktorou dlhodobo spolupracuje. Teach for Slovakia dostali vo firme priestor na prezentáciu svojich aktivít. Prezentácie sa zúčastnili zamestnanci Accenture, ktorí sa následne rozhodli projekt organizácie finančne podporiť. Vďaka tejto pomoci si nezisková organizácia dokázala rozšíriť okruh podporovateľov a darcov. Čo nezabudnúť počas kampane pri komunikácii so zamestnancami sa dočítate tu.

Slovenské elektrárne

Slovenské elektrárne zorganizovali finančnú zbierku pre Asociáciu horských záchranárov, s ktorou firma i jej zamestnanci dlhodobo spolupracujú. Nápad vyzbierať peniaze pre záchranný prístroj vzišiel od samotných zamestnancov, firma zabezpečila internú komunikáciu a zbierku prostredníctvom darovacieho widgetu. Firma si dala navyše náväzok vyzberianú sumu zdvojnásobiť - išlo o tzv. matching. Nakoniec sa podarilo zamestnancom vyzbierať úžasných 5000 EUR. Slovenské elektrárne v rámci matchingu pridali ďalších 5000 EUR, vďaka ktorým ich partner zakúpil prístroj na záchranu životov na horách.

Naspäť na stránku

Novinky

Nezmeškajte už žiadne tipy a triky a dostávajte novinky zo sveta darovania!
Newsletter posielame raz, maximálne dvakrát mesačne.

Prihlásiť sa
close.svg