ČASTÉ OTÁZKY

Ak ste nenašli, čo ste hľadali, neváhajte nás kontaktovať.

Ak sa chcem zapojiť do #GivingTuesday, musím to nahlásiť na www.givingtuesday.sk?

Nie. Web www.givingtuesday.sk slúži pre tých, ktorí hľadajú inšpiráciu alebo overené možnosti pomoci. Do #GivingTuesday sa môže zapojiť každý spôsobom, aký mu vyhovuje.

Zobraziť celú odpoveď

Robíte o #GivingTuesday aj prezentácie?

Áno. Tu je zoznam podujatí, kde nás môžete stretnúť. Ak máte záujem o prezentáciu v rámci vášho podujatia, napíšte nám na givingtuesday@nadaciapontis.sk.

Pre firmy:

Pre mimovládne organizácie:

Zobraziť celú odpoveď

Ako môzem pomôcť šíriť #GivingTuesday ďalej?

- Postuj na sociálnych sieťach a používaj hashtag #GivingTuesday a #MozemPomozem.

- Daj nám páči sa mi to na Facebooku a Instagrame.

- Zmeň si cover fotku, pridaj si filter na profilovku alebo zdieľaj Instagram story s filtrom #GivingTuesday. Nájdeš ich TU.

- Daj vedieť, ako sa zapájaš a prečo.

Zobraziť celú odpoveď

Čo môže #GivingTuesday priniesť mojej organizácii?

#GivingTuesday stavia na sile globálnej iniciatívy, aby zvýšil podporu pre vaše filantropické aktivity, najmä počas predvianočného obdobia. Tím #GivingTuesday pre vás pripravuje materiály, ktoré vám pomôžu s propagáciou na sociálnych sieťach a posilnia vaše kapacity v oblasti marketingu. Nájdete ich TU. Vaša organizácia sa pripojí k tisíckam ďalších po celom svete a spolu dokážeme posilniť filantropiu na Slovensku.

Zobraziť celú odpoveď

Ako sa môžeme ako organizácia zapojiť?

Chcete sa stať súčasťou #GivingTuesday? Je to jednoduché! Využite #GivingTuesday ako príležitosť získať podporu a motivovať vašich darcov. Rozmyslite si, ako sa zapojíte, využite #GivingTuesday logo materiály, ktoré vám pomôžu s prípravou kampane. Nájdete ich TU. Dajte nám o sebe vedieť a vyplňte krátky formulár TU.

Zobraziť celú odpoveď

Chcem pomôcť. Čo môžem urobiť?

Či už ste jednotlivec alebo firma, do Giving Tuesday sa môžete zapojiť akýmkoľvek dobrým skutkom. Hľadáte nápad alebo niekoho, kto potrebuje vašu pomoc? Pozrite si registrované neziskovky a môžete priamo podporiť niektorú z nich.

Zobraziť celú odpoveď

Čo sa očakáva od organizácií na #GivingTuesday?

#GivingTuesday vám dáva príležitosť osloviť nové skupiny ľudí, dostať do povedomia tému, ktorej sa venujete alebo samotnú organizáciu, či zvýšiť počet fanúšikov na sociálnych sieťach. Podať si výzvu na webe je prvý krok. Úspech #GivingTuesday ale bude záležať najmä od vás. Nenechajte nič na náhodu, naplánujte si kampaň a získajte viac s #GivingTuesday! Návod ako na to nájdete TU.

Zobraziť celú odpoveď

Môžeme používať logo #GivingTuesday?

Áno! Všetky logá sú dostupné v časti na stiahnutie. Môžete využiť aj pripravené plagáty a prispôsobiť si ich svojim potrebám. Chýbajú vám ešte nejaké materiály? Dajte nám vedieť na givingtuesday@nadaciapontis.sk.

Zobraziť celú odpoveď

Je registrácia spoplatnená?

Nie. #GivingTuesday je iniciatíva, ktorá je otvorená pre každého. Neziskové organizácie môžu požiadať o pomoc bez akýchkoľvek poplatkov. Registrácia pre firmy je tiež zadarmo.

Zobraziť celú odpoveď

Musia všetky aktivity alebo zbierky prebehnúť iba 28. novembra?

Nie. #GivingTuesday je dňom, kedy si pripomíname, aké dôležité je šíriť dobro. Jeden deň niekedy nestačí. Vašu kampaň na #GivingTuesday môžete prepojiť s predvianočnou kampaňou a 28. novembra to celé odštartovať. Alebo naopak ukončiť.

Zobraziť celú odpoveď
close.svg