ČASTÉ OTÁZKY

Ak ste nenašli, čo ste hľadali, neváhajte nás kontaktovať.

kto sa môže zapojiť do #GivingTuesday?

Ktokoľvek! #GivingTuesday nemá žiadne limity pre organizácie (vrátane škôl, nemocníc či kultúrnych organizácií) ani firmy či jednotlivcov. Vo všetkom máte voľnú ruku :)

Zobraziť celú odpoveď

Ak sa chcem zapojiť do #GivingTuesday, musím to nahlásiť na www.givingtuesday.sk?

Nie. Web www.givingtuesday.sk slúži pre tých, ktorí hľadajú inšpiráciu alebo overené možnosti pomoci. Do #GivingTuesday sa môže zapojiť každý spôsobom, aký mu vyhovuje. Je dobré, ak nám o tom dáte vedieť. Môžeme to tak ľahšie šíriť ďalej.

Zobraziť celú odpoveď

Musia všetky aktivity alebo zbierky prebehnúť iba v deň #GivingTuesday?

Nie. #GivingTuesday je dňom, kedy si pripomíname, aké dôležité je šíriť dobro. Jeden deň niekedy nestačí. Vašu kampaň na #GivingTuesday môžete prepojiť s predvianočnou kampaňou a 1. decembra to celé odštartovať. Alebo naopak ukončiť.

Zobraziť celú odpoveď

Chcem pomôcť. Čo môžem urobiť?

Či už ste jednotlivec alebo firma, do Giving Tuesday sa môžete zapojiť akýmkoľvek dobrým skutkom. Hľadáte nápad alebo niekoho, kto potrebuje vašu pomoc? Pozrite si registrované neziskovky a môžete priamo podporiť niektorú z nich.

Zobraziť celú odpoveď

Ako môžem pomôcť šíriť #GivingTuesday ďalej?

- Postuj na sociálnych sieťach a používaj hashtag #GivingTuesday a #MozemPomozem.

- Daj nám páči sa mi to na Facebooku a Instagrame.

- Zmeň si cover fotku, pridaj si filter na profilovku alebo zdieľaj Instagram story s filtrom #GivingTuesday. Nájdeš ich TU.

- Daj vedieť, ako sa zapájaš a prečo.

Zobraziť celú odpoveď

Čo môže #GivingTuesday priniesť mojej organizácii?

#GivingTuesday stavia na sile globálnej iniciatívy, aby zvýšil podporu pre vaše filantropické aktivity, najmä počas predvianočného obdobia. Tím #GivingTuesday pre vás pripravuje materiály, ktoré vám pomôžu s propagáciou na sociálnych sieťach a posilnia vaše kapacity v oblasti marketingu. Nájdete ich TU. Vaša organizácia sa pripojí k tisíckam ďalších po celom svete a spolu dokážeme posilniť filantropiu na Slovensku.

Zobraziť celú odpoveď

Robíte o #GivingTuesday aj prezentácie?

Áno. Organizujeme webináre pre neziskovky, mestá, študentov i prezentácie pre firmy. Ak máte záujem o prezentáciu v rámci vášho podujatia, napíšte nám na givingtuesday@nadaciapontis.sk.

Zobraziť celú odpoveď

Ako sa môžeme ako organizácia zapojiť?

Chcete sa stať súčasťou #GivingTuesday? Je to jednoduché! Využite #GivingTuesday ako príležitosť získať podporu a motivovať vašich darcov. Rozmyslite si, ako sa zapojíte, využite #GivingTuesday logo, hashtagy. V časti na stiahnutie nájdete materiály, ktoré vám pomôžu s prípravou kampane - TU. Dajte nám o sebe vedieť a vyplňte krátky formulár TU.

Zobraziť celú odpoveď

Čo sa očakáva od organizácií na #GivingTuesday?

#GivingTuesday vám dáva príležitosť osloviť nové skupiny ľudí, dostať do povedomia tému, ktorej sa venujete alebo samotnú organizáciu, či zvýšiť počet fanúšikov na sociálnych sieťach. Podať si výzvu na webe je prvý krok. Úspech #GivingTuesday ale bude záležať najmä od vás. Nenechajte nič na náhodu, naplánujte si kampaň a získajte viac s #GivingTuesday! Návod ako na to nájdete TU.

Zobraziť celú odpoveď

Kto organizuje #GivingTuesday?

Každý, kto sa zapojil :) Ambasádorom #GivingTuesday na Slovensku je Nadácia Pontis. Zabezpečujeme národnú kampaň a zviditeľňujeme #GivingTuesday medzi verejnosťou. Žiadnu z aktivít však neorganizujeme. Každý má možnosť zobrať myšlienku #GivingTuesday a plne si ju prispôsobiť (vrátane loga, plagátov,...). #GivingTuesday je o obyčajných ľuďoch, ktorí spolu dokážu neobyčajné veci.

Zobraziť celú odpoveď

Môžeme používať logo #GivingTuesday?

Áno! Všetky logá sú dostupné v časti na stiahnutie. Môžete využiť aj pripravené plagáty a prispôsobiť si ich svojim potrebám. Chýbajú vám ešte nejaké materiály? Dajte nám vedieť na givingtuesday@nadaciapontis.sk.

Zobraziť celú odpoveď

Môžem logo #GivingTuesday upraviť?

Určite áno! #GivingTuesday nemá žiadne pravidlá pre používanie loga ani názvu. Firmám aj organizáciám dávame najmä "nástroje", ktoré si každý môže prispôsobiť podľa vlastných potrieb.

Zobraziť celú odpoveď

Je registrácia spoplatnená?

Nie. #GivingTuesday je iniciatíva, ktorá je otvorená pre každého. Neziskové organizácie môžu požiadať o pomoc bez akýchkoľvek poplatkov. Registrácia pre firmy je tiež zadarmo.

Zobraziť celú odpoveď

Do kedy je možné sa zaregistrovať?

Zaregistrovať svoju organizáciu alebo firmu môžete kedykoľvek. Registrácia sa na webe uzavrie deň pred #GivingTuesday o polnoci. Odporúčame však zaregistrovať sa čo najskôr. Už teraz sa na web pozerajú firmy a ľudia, ktorí chcú pomôcť alebo hľadajú inšpiráciu. Vaša organizácia, firma či mesto predsa nesmie chýbať :)

Zobraziť celú odpoveď

Novinky

Nezmeškajte už žiadne tipy a triky a dostávajte novinky zo sveta darovania!
Newsletter posielame raz, maximálne dvakrát mesačne.

Prihlásiť sa
close.svg